A technológiai fejlődéseknek és a világ változásainak köszönhetően szükségessé vált, hogy a munkaerőpiacon is megjelenjenek új pozíciók, illetve hogy a meglévők módosuljanak.
Globális szinten jelenleg a legkeresettebb az elektronikai, az informatikai, a robotikai, a cyber-biztonsági, az egészségügyi, illetve a mesterséges intelligencia (AI) fejlesztésével kapcsolatos szakmák.
A mindennapi életben és a munkahelyünkön is egyre nagyobb szerephez jut, hiszen az informatika segítségével fejleszthető a különböző folyamatok hatékonysága, az automatizálás, valamint további opciók felfedezésében is szerepet vállal.
Már most rengeteg területen (autóipar, oktatás, logisztika, egészségügy) jelen van az informatika, és ez csak a kezdet.
Ahhoz, hogy a most és a jövőben használt rendszereket fejleszteni lehessen, szükség van arra, hogy legyenek hozzáértő szakemberek.
Már csak azért is mert a fejlesztések mellett hálózat kezelési teendők elvégzésére, adat elemzések készítésére, illetve a biztonság fenntartásra is gondolni kell.
A nagy úttörő: a mesterséges intelligencia
Az egyik legnagyobb lépésekkel fejlődő terület jelenleg a mesterséges intelligencia szférája.
A folyamatos fejlődés mellett az élet egyre több területén is megjelenik.
Ennek a technológiának a megjelenése a hatékonyság és az automatizálás folyamatainak fejlődését jelentősen felgyorsította, hiszen az MI segítségével ezek az informatikai rendszerek képesek lesznek önálló döntéseket hozni, tanulni és cselekedni.
MI-szakemberekre nemcsak a fejlesztések miatt lesz szükség, hanem azért is, hogy betanítsák és bevezessék a mesterséges intelligencia használatát a vállalkozásoknál.
Ezekhez szorosan kapcsolódik az a tény is, hogy a rendszerek fejlesztésével rengeteg adat termelődik, amelynek a feldolgozásához szintén szakemberekre lesz szükség.
A Big Data feldolgozásában is szerepet vállal az MI
A nagy mennyiségű, összetett és gyors ütemben változó adatokat Big Data-nak nevezzük; a szokványos adatfeldolgozási technikákkal nehezebb kezelni az ilyen jellegű adatokat.
A Big Data többnyire azokat az adatokat jelenti, amelyeket a szenzorok, a közösségi média, a hálózatok, a felhőalapú rendszerek és a különböző adatbázisok segítségével vannak összegyűjtve.
A vállalkozások az adatok feldolgozásával, elemzésével tudják felismerni a rejtett mintákat, amelyek segítenek, hogy a döntéshozás hatékonyabb legyen.
Ami pedig a robotokat illeti…
Az előbb említett területek eredményeit felhasználva robotokat hozhatnak létre, amelyek képesek arra, hogy automatikusan hajtsanak végre feladatokat, illetve arra is alkalmasak lesznek, hogy interakcióba lépjenek a környezetükkel.
A robotok többféleképpen is megjelenhetnek: szenzorok, számítógépek és egyéb gépek formájában.
Többnyire kétféle kategóriába sorolhatók a robotok: tele- és önálló robotok.
A különbség egyszerű: a tele-robotok távvezérléssel üzemeltethetők, míg az önálló robotok alkalmasak arra, hogy önállóan működjenek és hozzanak döntéseket.
A robotikát alkalmazzák az építőiparban, az autóiparban, az elektronikai iparban, a logisztikában, az egészségügyben is többek között.
A technológiai újdonságok segíthetik a munkáját, akárcsak a székhelyszolgáltatás!
Az informatikai, technológiai fejlődések mindenre hatással vannak, természetesen a munkaerőpiacra is.
A munkaerőpiac változásai rendszeresen tartogatnak meglepetéseket, amelyek időnként kellemesek, de van, hogy kevésbé.
Lépjen velünk kapcsolatba, és ha igénybe veszi székhelyszolgáltatásunkat, akkor nem érheti meglepetés!